Oddíl SK Stonava !!!

 

Oddíl juda SK Stonava ,který k 30.8.2007 byl schválen. jako oficiální oddíl ČSJu a prvního tréninku na ZŠ Dolany se 5.9.2007 zúčastnilo 22 zájemců.
Po roce trvání oddílu můžeme vcelku úspěšně zhodnotit své dosavadní výsledky.
V oddíle dnes působí víc než 30 členů, kteří se pravidelně zúčastňují turnajů, soustředění a akcí pořádaných oddílem.
Za dobu trvání oddílu se podařilo vybojovat na 27 regionálních,národních i mezinárodních turnajích doma i v zahraničí 123 individuálních medailí a několik medailových umístění v celkovém hodnocení oddílů.
Navíc se osm Stonavských judistů může pyšnit titulem světový rekordman, kdy se spolu s ostatními oddíly s celé ČR zúčastnili vytvoření světového rekordu v počtu judistů, kteří ve svém minutovém čase hodí maximální počet judistických technik.
Stonavské judo ale nebodovalo jen na tatami. Na výzvu oddílu juda SK Stonava byla zahájena akce "Dárek k vánocům" kdy předseda oddílu Petr Žibrita za podpory ČSJu vyzval dalších 159 oddílů juda ČR k dárcovství krve. Tato akce se setkala s velkým ohlasem a jen za SK Stonava se zúčastnilo devět rodičů či přátel oddílu.Není pro nás nutné dnes zkoumat statistiku, kolik se zúčastnilo dárců celkem,to pro nás není podstatné.Pokud tato akce měla pomoci byť jen jedinému člověku,měla smysl a oddíl chce v této aktivitě v době vánoc i v letošním roce pokračovat a vytvořit tak v tomto tradici.
Další aktivitou oddílu byla spolupráce s oddílem MSK Karviná pod vedením P.Rabase a spoluprácí s J.Majerčákem,kdy jsme společně uspořádaly malý turnaj,kdy startovným na této akci byla hračka či oblečení,které pak zástupci oddílů předaly do dětského domova srdce v Karviné a opět se setkala s obrovským ohlasem,kdy se do dětského domova odevzdalo několik pytlů hraček a oblečení. Stonavští startovaly v počtu 19 judstů.Věřím,že tato akce nebyla ojedinělá a znovu na ni navážeme.
Jsem velmi rád,že oddíl může reprezentovat obec nejen na tatami,ale i mimo něj.To by bez podpory obce,SK ani ZŠ na Dolanech,kdy nám škola vytvořila fantastické zázemí vůbec nešlo.
Navíc díky jednáním a zájmu obce o rozvoj sportu ve Stonavě,jsou pro oddíl juda vytvořeny podmínky,kdy je judo dostupné opravdu pro každého.
Navíc oddíl juda ve Stonavě nechce být oddílem,který se honí jen za medailemi.Cestou,kterou si trenéři Petr,Marcela a Petra Žibritovi vybraly,je dát šanci úplně každému,kdo si chce jen zacvičit a naučit se něco,pro někoho zdánlivě nemožného.U nás má místo úplně každý,kdo má zájem.Nemusí být olympijským vítězem,či špičkovým závodníkem,ale jednou může být velmi dobrým trenérem,který ve Stonavě vytvoří v započaté cestě nádhernou a úspěšnou tradici.

 

Předseda oddílu Petr Žibrita